Komunikaty

Drogie Koleżanki i Koledzy!
2021-12-08

W imieniu Fundacji Radców Prawnych naszej Izby, w związku z rozpoczęciem się okresu przedświątecznego, jak co roku, co stało się już naszą tradycją i powinnością organizujemy Akcję Świątecznej Paczki. Mamy nadzieję, iż jak to było w latach minionych, także i w tym roku nie pozostaniecie obojętni Drogie Koleżanki i Koledzy i okażecie swoje serca oraz zrozumienie, w tym szczególnym okresie dla naszych podopiecznych, potrzebujących naszego wsparcia.

Rokrocznie jesteśmy wspierani finansowo z Waszych darowizn w tym okresie. Wasze wsparcie przynosi chlubę zarówno Wam, jak i naszej Fundacji. Prosimy zatem i w tym roku o pomoc, sami najpierw jako członkowie jej władz udzielając naszej Fundacji wsparcia i charytatywnego zaangażowania osobistego.

Akcję przygotowania paczek już rozpoczęliśmy i prosimy o zrozumienie naszych szczytnych działań i zapewniamy, że dla Fundacji liczy się i ważna jest każda, nawet najdrobniejsza wpłata, która trafi na dobroczynny cel, jaki nam przed Świętami Bożego Narodzenia, jak i w innym czasie przyświeca . 
Nie potrafimy na piśmie oddać jakie emocje towarzyszą naszym podopiecznym, kiedy wspieramy ich przed tak ważnymi dla wszystkich Świętami.
Bądźmy w tym czasie zjednoczeni z osobami potrzebującymi, a dobro czynione dla innych do Nas powróci. 

Uprzejmie informujemy, że wpłat można dokonywać na konto Fundacji o nr: 58 1140 2017 0000 4802 0443 8032 (mBank S.A.) lub bezpośrednio w naszej Izbie u Pani księgowej – Elżbiety Matuszczak.

Jak zawsze również uprzejmie przypominamy, iż celem Fundacji jest niesienie pomocy na rzecz osób środowiska prawniczego, naszych Koleżanek i Kolegów radców prawnych, osób starszych, schorowanych, niepełnosprawnych i potrzebujących, którzy pozostają w niedostatku lub w trudnej sytuacji życiowej. Fundacja posiada status pożytku publicznego, co również zobowiązuje do podejmowania przez nią dalszych i szerszych działań na rzecz potrzebującej jej wsparcia społeczności.

Przy okazji tego zawiadomienia Zarząd Fundacji Radców Prawnych uprzejmie przypomina, że istnieje także możliwość przekazywania Fundacji 1 % podatku dochodowego w rozliczeniu rocznym PIT za rok podatkowy 2021. Należy wówczas w odpowiednim miejscu w formularzu PIT składanym drogą tradycyjną lub elektroniczną (e-PIT) wpisać nazwę fundacji i nr KRS 0000230474.   

Jednocześnie w tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim Koleżankom i Kolegom za wpłaty 1 % podatku dokonane z rozliczeń PIT za rok 2021. Były to najwyższe od czasu wpisu naszej Fundacji do Organizacji Pożytku Publicznego wpłaty.  To dla naszej Fundacji ważne i niezbędne wsparcie.  Dziękujemy!

Zatem oczekujemy od Państwa wsparcia w każdej dowolnie wybranej wyżej przedstawionej  formie, za co już z góry serdecznie i z całego serca dziękujemy.

Pamiętaj, że Ty też możesz kiedyś potrzebować naszej pomocy! 

Z poważaniem

Zarząd Fundacji

copyright 2023 polityka prywatności RODO created by