Archiwum

Bydgoszcz, 16 października 2013

Uprzejmie informujemy, że uchwałą Rady Fundacji Radców Prawnych nr 1/26.08.2013 z dnia 26.08.2013r. powołano do składu zarządu Fundacji: Panie Grażynę Onacką i Joannę Siwiak-Starzyńską. Obecny skład Zarząd Fundacji to:

Kol. Grażyna Onacka – Prezes Fundacji

Kol. Joanna Siwiak-Starzyńska – Wiceprezes

Kol. Mikołaj Strzelecki – Sekretarz

Przypominamy, iż celem Fundacji jest niesienie pomocy na rzecz osób środowiska prawniczego, naszych Koleżanek i Kolegów, osób starszych, schorowanych, i nie tylko, które pozostają w niedostatku lub w trudnej sytuacji życiowej. Informujemy jednocześnie, iż w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, a więc czasem niezwykle ważnym w działalności naszej Fundacji, po raz kolejny organizujemy Akcję Świątecznej Paczki oraz wyjść na koncerty świąteczne i noworoczne do bydgoskiej Filharmonii. To już utrwalona tradycja. Mamy nadzieję, iż jak to było w latach ubiegłych, także i w tym roku Koleżanki i Koledzy nie pozostaniecie obojętni, i okażecie serce oraz zrozumienie w tym szczególnym okresie dla naszych podopiecznych, potrzebujących naszego wsparcia. Pamiętajmy, że okazane drugiemu człowiekowi dobro powraca do nas ze zdwojoną siłą. Zapewniamy, iż liczy się każda, nawet najdrobniejsza wpłata !

Już z góry zapowiadamy, iż w tej sprawie Zarząd będzie jeszcze ponownie apelował do Koleżanek i Kolegów o wsparcie działań Fundacji.

Uprzejmie informujemy, że wpłat można dokonywać na skazane poniżej konto Fundacji: 58 1140 2017 0000 4802 0443 8032 (Multibank O/Bydgoszcz) lub bezpośrednio u Pani Księgowej Elżbiety Matuszczak w siedzibie naszej Izby.

Dziękujemy jednocześnie wszystkim za zeszłoroczne, przepiękne wsparcie finansowe. Dziękujemy już naszym stałym darczyńcom i zachęcamy do pomocy nowych ofiarodawców. Ty też możesz kiedyś potrzebować pomocy, a my nie pozostajemy na nią obojętni.

Z poważaniem

Zarząd Fundacji

 

Bydgoszcz, 24 października 2012

Uprzejmie informujemy, iż Fundacja Radców Prawnych, wzorem lat ubiegłych, organizuje kolejną Akcję Świątecznej Paczki.

Wielkimi krokami zbliża się do nas grudzień, czas przygotowań do Bożego Narodzenia, a wraz z nim okres szczególnej serdeczności i zrozumienia dla innych. Nie pozwólmy, aby ktokolwiek z podopiecznych Fundacji, potrzebujący naszego wsparcia nie poczuł magii tych Świąt. Okażmy odrobinę życzliwości, wspierając niewielką nawet kwotą tegoroczną Akcję, tak, aby każdy potrzebujący również mógł cieszyć się na ten nadchodzący szczególny świąteczny czas. Przypominamy, że Fundacja wspiera wywodzące się z naszego grona Koleżanki i Kolegów, osoby starsze, schorowane, które pozostają w niedostatku czy w trudnej sytuacji życiowej. Liczymy, że i w tym roku uda się sprawić ogromną radość naszym potrzebującym. Chcemy również umilić naszym Seniorom ten świąteczny czas poprzez zaoferowanie im biletów do Filharmonii Pomorskiej na Koncert, którego tematyką będą najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Wpłat można dokonywać na konto Fundacji:

58 1140 2017 0000 4802 0443 8032 (Multibank O/Bydgoszcz)

Z góry serdecznie dziękujemy za okazane serce i zrozumienie.

 

Bydgoszcz, 24 października 2011

Drogie Koleżanki i Koledzy!

Uprzejmie informujemy, że uchwałą Rady Fundacji Radców Prawnych z dnia 17.10.2011 r. powołano nowy Zarząd Fundacji w składzie:
Adela Fischer – Prezes Fundacji
Sylwia Szarata- Wiceprezes
Mikołaj Strzelecki – Sekretarz

Przypominamy, iż celem Fundacji jest niesienie pomocy na rzecz osób środowiska prawniczego, naszych Koleżanek i Kolegów, osób starszych, schorowanych, które pozostają w niedostatku lub w trudnej sytuacji życiowej. Informujemy jednocześnie, iż w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia po raz kolejny organizujemy Akcję Świątecznej Paczki. Mamy nadzieję, iż jak to było w latach ubiegłych, także i w tym roku nie pozostaniecie obojętni Drogie Koleżanki i Koledzy, i okażecie serce oraz zrozumienie w tym szczególnym okresie dla naszych podopiecznych, potrzebujących naszego wsparcia. Pamiętajmy, że okazane drugiemu człowiekowi dobro powraca do nas ze zdwojoną siłą. Zapewniamy, iż liczy się i ważna jest każda, nawet najdrobniejsza wpłata.
Uprzejmie informujemy, że wpłat można dokonywać naw skazane poniżej konto Fundacji:
58 1140 2017 0000 4802 0443 8032 (Multibank O/Bydgoszcz).

Z poważaniem
Zarząd Fundacji

 

Bydgoszcz, 6 grudnia 2010 r.

Drogie Koleżanki i Koledzy, Radcowie Prawni oraz Aplikanci Radcowscy

W dzień Św. Mikołaja zwracam się do Was, Szanowne Koleżanki i Koledzy, po raz kolejny
z prośbą o wsparcie naszej tradycyjnej już Akcji Świątecznej Paczki. Stało się już kilkuletnim zwyczajem, że mam przyjemność zapowiadać Państwu w ten sposób nadejście tych szczególnych Świąt, jakimi są Święta Bożego Narodzenia. Oczywiście, że nie można tych dni sprowadzić tylko do choinkowych prezentów, na które zapewne każdy z nas kiedyś
z niecierpliwością czekał, a dzisiaj sam myśli o tym aby kogoś nimi obdarować. W te wspomnienia i nasze uczucia wplata się inicjatywa Fundacja aby każdy z nas został obdarowany i nigdy nie pozostał zapomniany.

Fundacja Radców Prawnych została powołana jako forma pomocy kierowana do naszych starszych Koleżanek i Kolegów, osób samotnych, chorych czy znajdujących się gorszym położeniu. Te coroczne paczki to najlepszy dowód naszej pamięci o innych, naszej korporacyjnej solidarności z Koleżankami i Kolegami. Jeżeli dzisiaj stawiane są pytania
o potrzebę istnienia samorządu radcowskiego w ogóle, to poczucie naszej zawodowej więzi
i solidarności z innymi Koleżankami i Kolegami, dowody wzajemnej pomocy są najlepszą odpowiedzą na całkowite niezrozumienie idei samorządu radców prawnych.

 

Drogie Koleżanki i Koledzy, Radcowie Prawni oraz Aplikanci Radcowscy

W ubiegłym roku aplikanci przygotowali za zebrane środki największą ilość paczek i były one jeszcze bardziej atrakcyjne. Po raz kolejny dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali swoją pomoc. Dziękuję aplikantom radcowskim za pomoc przy przygotowaniu paczek i ich wyekspediowaniu i z góry proszę o dalszą pomoc w tej akcji następnych naszych młodszych kolegów. Dziękuję z całego serca tym, który już wpłacili na ten cel pieniądze bez mojego apelu. Zwracam się do wszystkich bez wyjątku, którzy mogą pomóc w przygotowaniu paczek. Tak naprawdę to nie potrzeba wiele. Każdy może wpłacić na konto tyle na ile go stać, nawet przysłowiową złotówkę. Też się przyda, a będzie to szczery i prawdziwy gest dobrej woli wystarczy tak niewiele. W imieniu naszej społeczności bardzo proszę o wsparcie naszej akcji zwłaszcza tych, którzy do tej pory nie mieli okazji jeszcze tego uczynić. Dziękując za pomoc w organizacji akcji paczek świątecznych korzystam z okazji i w imieniu Fundacji składam Wszystkim Członkom naszej korporacji Życzenia Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Prezes Zarządu Fundacji

Mariusz Łątkowski

 

Zarząd Fundacji Radców Prawnych wyraża gorące podziękowanie wszystkim Koleżankom i Kolegom, którzy przekazali pieniądze na Akcję Świąteczną „PACZKA”.
Dziękujemy również za pomoc aplikantom II roku,
a szczególne podziękowania kierujemy do aplikanta radcowskiego Pana Roberta Kieli.

Na wiosnę planujemy jednodniową wycieczkę dla emerytów
i rencistów. Prosimy o wsparcie naszej inicjatywy.

Prezes Zarządu Fundacji
Mariusz Łątkowski

 

Drogie Koleżanki i Koledzy!

Nadchodzące Święta, a następnie Nowy Rok to dla nas okres radości i oczekiwania, oderwanie od codziennego tempa spraw. Spotkania w rodzinnej atmosferze, wizyty przyjaciół, to wszystko ogrzewa nasze domowe ogniska. Postarajmy się, by te nasze pozytywne nastroje przekazać także innym i dlatego pozwalamy sobie poprosić Was o wsparcie dla jednej rodziny, dla której to także mógłby być bardziej szczęśliwy czas.
W załączeniu przesyłamy materiały o pp. Karbownik i ich 3,5 letnim synku Arku, ktory cierpi na mózgowe porażenie dziecięce.
Wiemy z bezpośrednich źródeł, że ta pomoc jest im bardzo potrzebna i nie zostanie zmarnowana.
Wspomóżmy ich symbolicznym opłatkiem, przekazując datek na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” PEKAO I O. w Warszawie 41124010371111001013219362, koniecznie z dopiskiem „na leczenie i rehabilitację KARBOWNIK Arkadiusz”.
Ten gest sprawi, że najbliższe dni będą dla nas jeszcze pełniejsze i radośniejsze.
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2

Pozdrawiam pięknie
Artur Lewicki
Fundacja Radców Prawnych
w Bydgoszczy

Drogie Koleżanki i Koledzy, Radcowie Prawni oraz Aplikanci Radcowscy

W wrześniu po raz pierwszy nasza Fundacja zorganizowała wycieczkę dla emerytów i rencistów. Tym razem zaprosiliśmy również na naszą imprezę osoby ze środowiska adwokatów. Tegoroczna wycieczka odbyła się „Szlakiem Pochylni” po Kanale Elbląskim. Uczestnicy wrócili zadowoleni. Dziękujemy również sponsorom: Cukierni Staropolskiej, Piekarni Bigońscy oraz Bydgoskiej Jutrzence, którzy niewątpliwie swoimi wyrobami uatrakcyjnili wycieczkę. Na wiosnę przyszłego roku Fundacja zamierza zorganizować kolejną jednodniową wycieczkę dla naszych Seniorów. Będzie to wycieczka do Trójmiasta lub Szlakiem Zamków Krzyżackich. Już teraz zapraszamy wszystkich seniorów serdecznie.

 

Drogie Koleżanki i Koledzy,

Powoli zbliżają się Święta. Również i w tym roku organizujemy akcję zbierania środków na świąteczne paczek dla naszych podopiecznych. W zeszłym roku udało nam się podwoić liczbę paczek w stosunku do roku poprzedniego, a stało się tak głównie dzięki udzielonej pomocy przez poszczególne Kancelarie Radców Prawnych. Mamy nadzieję, że również i w tym roku okażecie zrozumienie dla naszych działań i wspomożecie naszą świąteczną akcję. Z góry serdecznie dziękujemy za przychylenie się do naszej prośby.

W imieniu Zarządu Fundacji

Prezes Zarządu
Mariusz Łątkowski

copyright 2023 polityka prywatności RODO created by