Komunikaty

Drogie Koleżanki i Koledzy!
2022-12-12

W imieniu Fundacji Radców Prawnych naszej Izby, dochowując naszych corocznych zobowiązań i szczytnej tradycji, w związku z wejściem w okres przedświąteczny, jak co roku, organizujemy Akcję Świątecznej Paczki. Wyrażamy nadzieję, iż jak to było w latach minionych, także i w tym roku nie pozostaniecie obojętni Drogie Koleżanki i Koledzy i okażecie swoje serca oraz zrozumienie, w tym szczególnym okresie dla naszych podopiecznych, potrzebujących naszego wsparcia.

Rokrocznie jesteśmy wspierani finansowo z Waszych darowizn w tym okresie. Wasze wsparcie jest niezmiernie ważne i przynosi Nam wszystkim wiele radości i satysfakcji. Prosimy zatem i w tym roku o pomoc, sami najpierw jako członkowie jej władz udzielając naszej Fundacji wsparcia i charytatywnego zaangażowania osobistego.

Akcję przygotowania paczek już rozpoczęliśmy i organizujemy zakupy, transport i dotarcie do potrzebujących. Prosimy o zrozumienie naszych szczytnych działań i zapewniamy, że dla Fundacji liczy się i ważna jest każda, nawet najdrobniejsza wpłata, która trafi na dobroczynny cel, jaki nam przed Świętami Bożego Narodzenia, jak i w innym czasie przyświeca.

Nie potrafimy na piśmie oddać jakie emocje towarzyszą naszym podopiecznym, kiedy wspieramy ich przed tak ważnymi dla wszystkich Świętami.

Bądźmy w tym czasie zjednoczeni z osobami potrzebującymi, a dobro czynione dla innych do Nas powróci.

Uprzejmie informujemy, że wpłat można dokonywać na nowe konto bankowe Fundacji o nr: 25 1160 2202 0000 0005 5093 7850 (MILLENNIUM BANK S.A.) lub bezpośrednio w naszej Izbie u Pani księgowej – Elżbiety Matuszczak.

Jak zawsze również uprzejmie przypominamy, iż celem Fundacji jest niesienie pomocy na rzecz osób środowiska prawniczego, naszych Koleżanek i Kolegów radców prawnych, osób starszych, schorowanych, niepełnosprawnych i potrzebujących, którzy pozostają w niedostatku lub w trudnej sytuacji życiowej. Fundacja posiada status pożytku publicznego, co również zobowiązuje do podejmowania przez nią dalszych i szerszych działań na rzecz potrzebującej jej wsparcia społeczności.

Przy okazji tego zawiadomienia Zarząd Fundacji Radców Prawnych uprzejmie przypomina, że istnieje także możliwość przekazywania Fundacji 1 % podatku dochodowego w rozliczeniu rocznym PIT za rok podatkowy 2022. Należy wówczas w odpowiednim miejscu w formularzu PIT składanym drogą tradycyjną lub elektroniczną (e-PIT) wpisać nazwę fundacji i nr KRS 0000230474.

Jednocześnie w tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim Koleżankom i Kolegom za wpłaty 1 % podatku dokonane z rozliczeń PIT za rok 2021. Co roku ten odpis staje się coraz większy. To dla naszej Fundacji ważne i niezbędne wsparcie.

Zatem oczekujemy od Państwa wsparcia w każdej dowolnie wybranej wyżej przedstawionej  formie, za co już z góry serdecznie i z całego serca dziękujemy.

Pamiętaj, że Ty też możesz kiedyś potrzebować naszej pomocy!
Z poważaniem
Zarząd Fundacji

copyright 2023 polityka prywatności RODO created by