Komunikaty

Komisja Zagraniczna KIRP zaprasza do udziału w seminarium
2022-12-01

 

Krajowa Izba Radców Prawnych zaprasza na seminarium „Praworządność w Polsce w świetle najnowszego orzecznictwa sądów międzynarodowych”, połączone z prezentacją książki: „Problem praworządności w Polsce w świetle orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE (2021)” – tom II. Wydarzenie odbędzie się 10 grudnia 2022 r. Transmitowane będzie w internecie na kanale YouTube i Facebook KIRP. Początek zaplanowany jest na godzinę 16.00.

Książka jest kontynuacją projektu, którego pierwsza część została opublikowana na początku 2018 r. – „Wniosek Komisji Europejskiej w sprawie wszczęcia w stosunku do Polski procedury art. 7 TUE. Ramy prawno-polityczne (Warszawa 2018)”.

W pierwszej części spotkania prof. Angelika Nußberger, była Wiceprezes ETPCz, poprowadzi wykład „From Kudeshkina to Juszczyszyn – Rule of Law in the Jurisprudence of the European Court of Human Rights”. Później odbędzie się dyskusja, której moderatorem będzie prof. Adam Bodnar, były Rzecznik Praw Obywatelskich.

W drugiej części spotkania wezmą udział autorzy książki „Problem praworządności w Polsce w świetle orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE (2021)” – prof. Jan Barcz, prof. Agnieszka Grzelak i r.pr. Rafał Szyndlauer. Moderatorem dyskusji będzie zaś dr Filip Skawiński, Zastępca Kierownika Sekcji Politycznej Przedstawicielstwa KE w Polsce.

Poniżej program wydarzenia:

Rozpoczęcie: 16.00

Powitanie

  • Michał Korwek (Wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych), Mirosław Wróblewski (Przewodniczący Komisji Praw Człowieka KRRP)

  • Dr Marzenna Guz Vetter (Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskie w Polsce)

16.20 Część I

  • Angelika Nußberger, była Wiceprezes Europejskiego Trybunału Praw Człowieka – wykład pt. „From Kudeshkinato Juszczyszyn – Rule of Law in the Jurisprudence of the European Court of Human Rights”

  • Dyskusja: Wprowadzenie i moderacja: prof. Adam Bodnar, były Rzecznik Praw Obywatelskich

17.20 Część II

  • Prezentacja książki pt. „Problem praworządności w Polsce w świetle orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE (2021)” prof. Jan Barcz, prof. Agnieszka Grzelak, Rafał Szyndlauer – DG COMM, Komisja Europejska (KE)

  • Wprowadzenie i moderacja: dr Filip Skawiński, Zastępca Kierownika Sekcji Politycznej Przedstawicielstwa KE w Polsce

  • Wręczenie książki prof. Adamowi Bodnarowi (któremu książka ta jest dedykowana)

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na sali konferencyjnej seminarium odbędzie się w formule hybrydowej z udziałem panelistów i niewielkiej grupy publiczności obecnej w siedzibie KIRP w Warszawie. W wydarzeniu będzie można również uczestniczyć zdalnie.

Transmisję z naszego wydarzenia będzie można również oglądać na kanałach YouTube i Facebooku KIRP oraz Przedstawicielstwa KE. Linki do transmisji dostępne będą na stronach internetowych KIRP i Przedstawicielstwa KE (aby oglądać nasze wydarzenie na ww. kanałach nie jest potrzebne zgłoszenie).

 

 

copyright 2023 polityka prywatności RODO created by