Komunikaty

Konferencja Cyber (Webinar)
2021-05-17

Szanowni Państwo,

Zapraszamy Państwa na webinarium, które odbędzie się 19 maja o godzinie 11:30. Podczas spotkania omówimy zagrożenia związane z pracą zdalną, sposoby zarządzania ryzykiem cybernetycznym oraz możliwość jego transferu poprzez ubezpieczenie.

 

Globalna era pracy zdalnej, która trwa od marca 2020 r. sprzyja wyższej aktywności phishingowej i hakerskiej. Oczekuje się, że szkody i straty związane z pandemią korona wirusa będą się utrzymywać, ponieważ organizacje są bardziej narażone na ataki ze względu na pracę zdalną w potencjalnie gorzej zabezpieczonych sieciach komputerowych i sprzęcie komputerowym.

 

Cyberprzestępcy za cel ataków z użyciem oprogramowania ransomware biorą wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa. Ataki te stają się coraz bardziej wyrafinowane i zagrażają całej infrastrukturze elektronicznej firmy, a kwoty żądane jako okup są coraz wyższe – często aż ośmiocyfrowe.

 

W jaki sposób ubezpieczenia mogą pomóc przedsiębiorcom stawić czoła zagrożeniem związanym z ryzykiem cybernetycznym?

Termin:

19 maja 2021; środa

11:30 – 13:00

 

Link do rejestracji

 

Agenda spotkania:

  • Socjotechnika – dwa oblicza OSINT
  • Zagrożenia w cyfrowym świecie – typowe wektory ataku
  • IT Security – czyli kompromis pomiędzy ograniczeniami a komfortem pracy
  • Spokój opiera się na technologii – usługi Efinity Cyber Security
  • Zarządzania ryzykiem cyber – usługi WTW
  • Ubezpieczenie cyber jako sposób na transfer ryzyka

 

O powyższych aspektach opowiedzą nasi prelegenci:

 

 

Dariusz Włodarczyk – Efinity

 

Entuzjasta zabezpieczeń informatycznych. Absolwent Politechniki Gdańskiej. Swoje analityczne i techniczne umiejętności w obszarze IT oraz cyberbezpieczeństwie poszerza od 2001 roku.

Doświadczenie zdobywał w Grupie ENERGA m.in. kierował projektem modernizacji sieci teleinformatycznej a także wdrażał korporacyjne rozwiązanie do szyfrowania poczty i autentykacji użytkowników oraz jako szef bezpieczeństwa w Meritum Banku ICB S.A. W grupie ERGO był ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa. Uczestniczył w opracowaniu produktu ubezpieczeniowego od ryzyk cyber. Przeprowadził wiele szkoleń i konferencji branżowych na których podnosił świadomość dotyczącą zagrożeń świata IT.

Następnie jako prezes zarządu w Impel Cyber Sp. z o.o. należącej do Grupy IMPEL tworzył i komercjalizował usługi z zakresu cyber bezpieczeństwa.

Jakub Płócienniczak – Willis Towers Watson Polska

 

Starszy broker ubezpieczeniowy, specjalizujący się w ubezpieczeniach ryzyk cybernetycznych.

Absolwent prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, pracuje jako w broker ubezpieczeniowy od 1998 r.

Zdobywał doświadczenie zawodowe w kilku firmach brokerskich, w tym 10 lat pracował w międzynarodowej firmie brokerskiej  Marsh, w dziale zajmującym się ubezpieczeniami finansowymi i profesjonalnymi (Finpro), od 6 lat związany z Willis Towers Watson, gdzie prowadzi obsługę instytucji finansowych i zajmuje go plasowanie ubezpieczeń specjalistycznych, w tym głównie cyber oraz D&O. Lider produktu cyber oraz analitycznych usług dodatkowych w obszarze cyber.

copyright 2023 polityka prywatności RODO created by