Komunikaty

Szanowni Państwo,
2022-03-25

Konferencja Jubileuszowa „25 lat Konstytucji RP: w trosce o demokratyczne państwo prawa

i jego miejsce w Europie”

Krajowa Izba Radców Prawnych we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na Konferencję Jubileuszową „25 lat Konstytucji RP: w trosce o demokratyczne państwo prawa i jego miejsce w Europie”. Odbędzie się ona 2 kwietnia 2022 roku (w godz. 10.00-17.15)
w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (ul. Krupnicza 33).

W trakcie konferencji słowo wstępne wygłosi Rzecznik Praw Obywatelskich prof. UW dr hab. Marcin Wiącek. Przewidziano również trzy panele dyskusyjne, w których udział wezmą wybitni przedstawiciele i przedstawicielki nauki prawa konstytucyjnego i europejskiego oraz organizacji pozarządowych, m.in. prof. UW dr hab. Ryszard Piotrowski (Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego), prof. dr hab. Piotr Tuleja (sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku), SSO Beata Morawiec (Stowarzyszenie Sędziów THEMIS), r.pr. Mirosław Wróblewski (Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich), dr hab. Maciej Taborowski (Instytut Nauk Prawnych, Polska Akademia Nauk). Ogniskować się one będą wokół podsumowania 25-lecia obowiązywania Konstytucji RP, miejsca konstytucji w architekturze prawnej UE i Rady Europy oraz propozycji organizacji pozarządowych na reformę wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej. Osoby zainteresowane wydarzeniem będą mogły uczestniczyć w konferencji zarówno w formie stacjonarnej w Krakowie, gdzie odbędą się m.in. spotkania z panelistami oraz gośćmi honorowymi, jak również w formie zdalnej za pomocą specjalnej transmisji internetowej.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji (zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej) do 28 marca 2022 r. (poniedziałek) za pośrednictwem formularza dostępnego pod adresem: https://bit.ly/konferencja25lat-rejestracja
Liczba miejsc ograniczona.

Jednocześnie informujemy, że radcy prawni, którzy wezmą udział w konferencji otrzymają 5 punktów szkoleniowych.

Konferencja jest realizacją Uchwały Nr 209/X/2020 KRRP z dnia 24 października 2020 r. w sprawie Regulaminu zasad wypełniania obowiązku doskonalenia zawodowego przez radców prawnych i zadań organów samorządu służących zapewnieniu przestrzegania tego obowiązku.

W przypadku pytań prosimy o kontakt na adres e-mail: konferencja@kirp.pl.

 

Zaproszenie – załącznik.

Program – załącznik.

 

copyright 2023 polityka prywatności RODO created by