Komunikaty

Szanowni Państwo,
2021-12-08

zbliżają się święta, czas refleksji iplanów na nadchodzący rok. Chcielibyśmy jeszcze dziś podzielić się z Państwem jedną z refleksji w ramach naszego projektu „Polski i amerykański system prawny wobec i po pandemii”, dotyczącą postępowania wobec sprawców przestępstwa przemocy w rodzinie.

Na 10685 osób skazanych w latach 2015-2018 z art. 207 kk, jedynie 0,51% sprawców skierowano na oddziaływania korekcyjno-edukacyjnie, 0,58% skierowano na terapię uzależnień, a zaledwie 0,06% na psychoterapię.

Z przeprowadzonego przez nas desk research wynika, że w krajach zachodnich i USA oddziaływania terapeutyczne orzekane są znacznie częściej i istnieją wypracowane dobre praktyki, które w Polsce można wykorzystać do zainspirowania korzystnych zmian instytucjonalnych.

O tym, jak one działają oraz jak są wykorzystywane przez krajowe systemy prawne opowiedzą terapeuci mający doświadczenie w ich prowadzeniu w USA i w Polsce już w najbliższy czwartek, 9 grudnia, o godz. 13.00 podczas bezpłatnego webinarium na platformie Zoom.

Zachęcamy Państwa do udziału w wydarzeniu!

Zapisy: https://courtwatch.pl/wymiar-sprawiedliwosci-usa-i-polski-vs-covid-19/odzialywania-dla-sprawcow-przemocy/

Zostanie zapewnione tłumaczenie symultaniczne na język polski, jak i możliwość słuchania dyskusji w języku angielskim. Będzie możliwość zadawania pytań.

Pozdrawiamy serdecznie

Zespół Fundacji Court Watch Polska

 

copyright 2023 polityka prywatności RODO created by