Komunikaty

Szanowni Państwo
2021-11-19

Szanowni Państwo,

w imieniu Center For American Studies we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zapraszam radców prawnych i aplikantów radcowskich Okręgowej Izby Radców Prawnych w Bydgoszczy do udziału w stricte praktycznym weekendowym szkoleniu “Practical Legal Drafting Skills”.

Szkolenie poprowadzi Prof. Christopher R. Kelley, LL.M. (USA) – adwokat i profesor prawa na University of Arkansas School of Law oraz profesor na najlepszym wydziale prawa na Ukrainie (Taras Shevchenko National University of Kyiv Law Faculty). Prof. Kelley ma obszerne doświadczenie praktyczne wyniesione z biura Prokuratora Generalnego stanu Minnesota oraz wiodących amerykańskich kancelarii prawnych, m.in. Arent Fox i Lindquist & Vennum (od dekad pojawiających się w rankingach najlepszych kancelarii w USA). Jego międzynarodowa dydaktyka koncentruje się na pisaniu prawniczym (Legal Writing) w języku angielskim.

Szkolenie Practical Legal Drafting Skills (17-19 grudnia)

  • W ramach szkolenia nauczysz się:
    – Pisać przejrzyście przy użyciu tzw. Plain Legal English;

– Pisać zwięźle, eliminując niepotrzebne słowa;
– Pisać bardziej przekonująco, używając najsilniejszych, najbardziej wyrazistych czasowników dopasowanych do konkretnego kontekstu prawnego;
– Dobierać i układać słowa w sposób zrozumiały dla Twoich adresatów (sądu, kontrahenta, przeciwnika procesowego)

  • Termin na rejestrację z niemal 30% rabatem dla członków Izby: 5 grudnia 2021.

 

Jednocześnie zapraszamy na szkolenie Corporate Drafting for Lawyers, Managers, and Tax Advisors (3-4 grudnia) z ekspertami z zakresu Business i Legal English z USA i Wielkiej Brytanii. Szkolenie przeznaczone jest dla prawników, którzy w toku obsługi spółek i działalności gospodarczych spotykają się z koniecznością rozumienia, analizowania lub sporządzania w języku angielskim dokumentów takich jak uchwały (zgromadzeń, rad nadzorczych, zarządów), zarządzenia, oświadczenia, protokoły, budżety, sprawozdania finansowe, listy płac, oferty sprzedażowe, listy polecające czy umowy pracownicze. Z 30% rabatem dla członków Izby mogą zapisywać się Państwo do 21 listopada – prosimy w formularzu o wprowadzenie nazwy Państwa Izby jako kodu promocyjnego). Formularz rejestracji: https://forms.gle/EP6MxXEjdkayrLJk9

Oficjalne oferty szkoleń Practical Legal Drafting Skills oraz Corporate Drafting dla członków Izby przesyłam w załączeniu (dwa pliki PDF).

Załącznik 1

Załącznik 2

Szkolenia z prawnikami i absolwentami najlepszych amerykańskich uniwersytetów (Princeton, Harvard, Yale) – jako jedyny w skali całej Polski podmiot – organizujemy w reakcji na ogromne zainteresowanie członków Izby praktycznymi szkoleniami. Będziemy niezmiernie wdzięczni za rozpowszechnienie informacji o szkoleniach wśród wszystkich członków Izby.

 

Z wyrazami szacunku

Oleksandr Statkevych

Koordynator ds. szkoleń i rozwoju

Center For American Studies

www.cfasofficial.com (uwaga: strona jest aktualnie w przebudowie)

www.linkedin.com/company/centerforamericanstudies/

copyright 2023 polityka prywatności RODO created by