Komunikaty

Szanowni Państwo,
2022-09-13

Krajowa Izba Radców Prawnych zaprasza aplikantów radcowskich do udziału w II edycji Turnieju Arbitrażowego. Rejestracja uczestników ruszyła 10 września i będzie trwała do 30 września br. Zgłoszenia dwuosobowych drużyn można dokonać poprzez formularz rejestracyjny na stronie www.turniejarbitrazowy.kirp.pl

Udział w Turnieju Arbitrażowym będzie doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności występowania przed sądami – umożliwi wykorzystanie wiedzy o postępowaniach arbitrażowych oraz zdobycie praktycznych umiejętności przydatnych w wykonywaniu zawodu radcy prawnego.

Celem turnieju jest wzrost świadomości prawnej o arbitrażu jako alternatywnej metodzie rozwiązywania sporów umożliwiającej ich rozstrzyganie bez udziału sądów powszechnych.

W trakcie rywalizacji zadaniem aplikantów będzie  przygotowanie pism procesowych na podstawie kazusu konkursowego, który inspirowany jest prawdziwymi postępowaniami arbitrażowymi. W finałowym starciu aplikanci wcielają się w role pełnomocników procesowych stron, opracują strategię prowadzenia sprawy oraz będą reprezentowali strony w toku rozprawy. Zmagania drużyn oceniane są przez 3-osobowe jury – arbitrów i praktyków arbitrażu.

Laureaci IV etapu turnieju otrzymają dyplomy i nagrody pieniężne w wysokości 6000 zł na drużynę za zajęcie I miejsca i 3000 zł na drużynę za zajęcie II miejsca.

Przebieg konkursu:

Etap I – 6 października 2022 r. – test wyboru zawierający 50 pytań (online).

Etap II – 13 października–31 października 2022 – zadanie konkursowe polegające na przygotowaniu dwóch pism – pozwu i odpowiedzi na pozew na podstawie kazusu przedstawionego przez organizatora.

Etap III – 21 listopada–28 listopada 2022 – przeprowadzony online – rozprawa arbitrażowa przed 3-osobowym składem sądu arbitrażowego.

Etap IV – przeprowadzony stacjonarnie – rozprawa arbitrażowa przed 3-osobowym składem sądu arbitrażowego.

 

W załączniku przesyłam Regulamin Turnieju wraz z plakatem z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie informacji o Turnieju wśród aplikantów radcowskich za pomocą wewnętrznych środków komunikacji, jak również na stronie internetowej izby oraz social mediach.

 

Regulamin – załącznik.

Plakat turnieju – załącznik.

 

Z wyrazami szacunku

Beata Wolańska| Biuro KRRP

 

copyright 2023 polityka prywatności RODO created by