Komunikaty

Uprzejmie ponawiamy Apel Fundacji Radców Prawnych
2023-12-19

Uprzejmie ponawiamy apel o wsparcie Akcji Świątecznej Paczki organizowanej przez Fundację Radców Prawnych w Bydgoszczy tym razem ze wskazaniem prawidłowego numeru konta bankowego !!!!!   Za wszelkie niedogodności, dla tych Państwa, którzy próbowali dokonać już wpłat (bo takie informacje otrzymaliśmy) serdecznie przepraszamy i zachęcamy do ponowienia tych przelewów.     

 

Drogie Koleżanki i Koledzy!

 

W imieniu Fundacji Radców Prawnych naszej Izby, dochowując naszych corocznych zobowiązań i szczytnej tradycji, w związku z wejściem w okres przedświąteczny, jak co roku, ponownie organizujemy Akcję Świątecznej Paczki. Wyrażamy nadzieję, iż jak to było w latach minionych, także i w tym roku nie pozostaniecie obojętni Drogie Koleżanki i Koledzy i okażecie swoje serca oraz zrozumienie, w tym szczególnym okresie dla naszych podopiecznych, potrzebujących naszego wsparcia.

Rokrocznie jesteśmy wspierani finansowo z Waszych darowizn w tym okresie. Wasze wsparcie jest niezmiernie ważne i przynosi Nam wszystkim wiele radości i satysfakcji. Prosimy zatem i w tym roku o pomoc, sami najpierw jako członkowie jej władz udzielając naszej Fundacji wsparcia i charytatywnego zaangażowania osobistego.

Akcję przygotowania paczek jest już na zaawansowanym etapie, zorganizowaliśmy już zakupy, transport i dotarcie do potrzebujących. Prosimy o zrozumienie naszych szczytnych działań i zapewniamy, że dla Fundacji liczy się i ważna jest każda, nawet najdrobniejsza wpłata, która trafi na dobroczynny cel, jaki nam przed Świętami Bożego Narodzenia, jak i w innym czasie przyświeca.

Nie potrafimy na piśmie oddać jakie emocje towarzyszom naszym podopiecznym, kiedy wspieramy ich przed tak ważnymi dla wszystkich Świętami.

Bądźmy w tym czasie zjednoczeni z osobami potrzebującymi, a dobro czynione dla innych do Nas powróci. 

 

Uprzejmie informujemy, że wpłat można dokonywać na konto bankowe Fundacji o nr: 25 1160 2202 0000 0005 5093 7850 (MILLENNIUM BANK S.A.) lub bezpośrednio gotówkowo w naszej Izbie u Pani księgowej – Elżbiety Matuszczak.

 

Jak zawsze również, uprzejmie przypominamy, iż celem Fundacji jest niesienie pomocy na rzecz osób środowiska prawniczego, naszych Koleżanek i Kolegów radców prawnych, osób starszych, schorowanych, niepełnosprawnych i potrzebujących, którzy pozostają w niedostatku lub w każdej innej trudnej sytuacji życiowej. Fundacja posiada status pożytku publicznego, co również zobowiązuje do podejmowania przez nią dalszych i szerszych działań na rzecz potrzebującej jej wsparcia społeczności.

 

Przy okazji tego zawiadomienia Zarząd Fundacji Radców Prawnych uprzejmie przypomina, że istnieje także możliwość przekazywania Fundacji 1,5 % podatku dochodowego w rozliczeniu rocznym PIT za rok podatkowy 2023. Należy wówczas w odpowiednim miejscu w formularzu PIT składanym drogą tradycyjną lub elektroniczną (e-PIT) wpisać nazwę fundacji i nr KRS 0000230474.   

 

Jednocześnie w tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim Koleżankom i Kolegom za wpłaty 1,5 % podatku dokonane z rozliczeń PIT za rok 2022. Co roku ten odpis staje się coraz większy, bowiem za rok 2022 dokładnie się podwoił. A to o oznacza, że nie jesteście Państwo obojętni na nasze istnienie i nasze działania. Każda forma wsparcia dla naszej Fundacji jest istotna. DZIĘKUJEMY! 

 

Pamiętajmy, że każdy z nas może kiedyś potrzebować naszego wsparcia lub pomocy! 

 

Z poważaniem

Zarząd Fundacji

 

copyright 2023 polityka prywatności RODO created by