Komunikaty

Wyjazd szkoleniowo-relaksacyjny dla radczyń prawnych
2024-01-04

Szanowni Państwo,

we współpracy ze szczecińską OIRP organizujemy wyjazd szkoleniowo-relaksacyjny dla radczyń prawnych. Odbędzie się on nad morzem, podczas wyjazdu można zdobyć 16 punktów szkoleniowych, dodatkowo w planie jest m.in codzienna joga.

Oferta ta może zainteresować radczynie prawne z Państwa okręgu. Gdyby mieli Państwo ochotę udostępnić tę informację na swoich kanałach informacyjnych przesyłam w załączeniu grafikę wyjazdu, pełną informację i link do wydarzenia na FB. 

 

Pozdrawiam serdecznie

Pr. Olga Folta

PEŁNA INFORMACJA: 

Długi weekend szkoleniowo-relaksacyjny dla radczyń prawnych i nie tylko!

Dźwirzyno, 29.02-3.03.2024.

 

Zapraszamy na przedłużony weekend będący połączeniem relaksacyjnego weekendu z koleżankami, przyjemnych praktyk jogi dostosowanych do Twojego poziomu, z ciekawymi szkoleniami, które pozwolą na uzyskanie 16 punktów szkoleniowych – współorganizatorem wyjazdu jest Okręgowa Izba Radców Prawnych w Szczecinie.

Aby wziąć udział w naszym wyjedzie nie musisz ćwiczyć jogi – grupy będą dostosowane do poziomu uczestniczek – będzie interesująco i wymagająco zarówno dla wygimnastykowanych joginek, jak i spokojnie i z przedstawieniem wszystkiego co istotne dla tych mniej doświadczonych. 

 

Do wyboru są dwa rodzaje pakietów:

 

PAKIET relaksacyjno-szkoleniowy: codziennie 1 praktyka jogi, a do tego podczas wyjazdu 1 zabieg „EKSPRESOWE UPIĘKSZANIE OD STÓP DO GŁÓW”, na który składa się masaż wybranej partii ciała naturalnym olejem kokosowym 30′ i liftingujący masaż twarzy, szyi i dekoltu z elementami aromaterapii 25′

 

PAKIET intensywnie jogowo-szkoleniowy: dwie praktyki jogi dziennie. 

 

SZKOLENIA – naszą intencją było zorganizowanie nieco innych – wyjątkowych szkoleń. Najistotniejszą kwestią była przydatność tych szkoleń w codziennej pracy, a także przedstawienie ciekawych zagadnień, które zazwyczaj nie są tak szeroko omawiane. W trakcie wyjazdu odbędą się łącznie trzy szkolenia.

  1. Prowadząca: SSR Olimpia Barańska-Małuszek; czas trwania: 4 godziny lekcyjne; 8 punktów szkoleniowych.  

Temat: Zmiany w kodeksie postępowania cywilnego od roku 2016, ich synteza i analiza pod względem działań profesjonalnego pełnomocnika, a także ograniczeń i możliwości, które dały poszczególne nowelizacje. Praca na kazusach, szkolenie w formie warsztatowej. 

 

  1. Prowadząca: Joanna Osiejewicz – doktor habilitowana nauk prawnych i doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa. adwokat przy Okręgowej Izbie Adwokackiej w Warszawie; czas trwania: 2 godziny lekcyjne; 4 punkty szkoleniowe.  

Temat: Strategie komunikacyjne w obsłudze klienta w kancelarii prawnej. 

Zagadnienia: budowanie relacji; wielokulturowość; atrakcyjność fizyczna; pierwsza rozmowa z klientem; empatyczne słuchanie; uprzedzenia poznawcze; pozyskiwanie informacji; kanały komunikacji; etyka troski.

 

  1. Prowadząca: Izabela Gawłowicz – doktor habilitowana nauk prawnych, czas trwania: 2 godziny lekcyjne; 4 punkty szkoleniowe. 

Temat: Przydatność wzorców argumentacji wybranych sądów międzynarodowych w zawodzie radcy prawnego i adwokata. Analiza wyselekcjonowanych orzeczeń Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i Trybunału Sprawiedliwości UE w kontekście narzędzi argumentacji, którymi sądy te się posługują, aby przekonać odbiorców swoich orzeczeń do ich słuszności. Zobrazowanie, w jaki sposób sądy międzynarodowe (ETPC i TSUE) dążą do znalezienia konsensualnej, uniwersalnej a jednocześnie pragmatycznej i neutralnej aksjologicznie narracji na temat kolizji praw i interesów (państw, osób fizycznych i osób prawnych) w różnych obszarach. Ustalenie, na ile argumentacja tych sądów przenika do doktryny prawa krajowego i jaką ma przydatność praktyczną dla radców prawnych i adwokatów.

 

W jogową podróż zabierze nas Aleksandra Ogrodowczyk (@ART OF BALANCE) – od 9 lat nauczyciel hatha, yin i vinyasa jogi od tego roku również ashtanga vinyasa jogi. Od 10 lat terapeuta Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Dietetyczka i akupunkturzystka. Założycielka Art of Balance – przestrzeni, w której można zadbać o harmonię w ciele i w umyśle. Organizator warsztatów z jogą i dietą oraz wyjazdów jogowych w połączeniu z treningiem funkcjonalnym, jazdą konną oraz tańcem. Zaraża zamiłowaniem do świadomego ruchu i odżywiania ale tez i uśmiechem i pagodą ducha.

 

KIEDY: 29 lutego – 3 marca 2023 r.

 

GDZIE: NEPTUNO RESORT & SPA – Dźwirzyno k. Kołobrzegu

 

Neptuno Resport & SPA to położone zaledwie 150 m. od plaży miejsce, w którym relaks wśród natury łączy się z zamiłowaniem do wygody i estetyki. Klimat domowego ciepła i poczucia bezpieczeństwa odnajdziecie w gustownie urządzonych pokojach, które swoją stylistyką wpisują się w nadmorski charakter naszego regionu. Sale konferencyjne zostały wyposażone w sprzęt audio video, oraz klimatyzację, a także projektory gwarantujące dużą jakość i czytelność obrazu, rozdzielczość do 4K, niezależnie funkcjonujące od siebie mikrofony i nagłośnienie. Dostępne dla gości są również: bogato wyposażona strefa SPA (w jej skład wchodzą: ciepła tężnia solankowa, prysznic wrażeń, strefa wypoczynku z podgrzewanymi leżankami, sauna fińska, łaźnia parowa, 8-osobowe jacuzzi, strefa schłodzenia), sala fitness, zabiegi SPA, bilard, miejsce grillowe. 

 

Koszt wyjazdu obejmuje: 

 

– nocleg w pokojach – odpowiednio 2 lub 3 osobowych;

– wyżywienie – śniadanie, lunch, obiadokolacja;

– 1 praktykę jogi dziennie i 1 zabieg w SPA w trakcie wyjazdu w pakiecie relaksacyjno-szkoleniowym;

– 2 praktyki jogi dziennie w pakiecie intensywnie jogowo-szkoleniowym;

– 3 szkolenia współorganizowane z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Szczecinie, zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniach – uzyskanie 16 punktów szkoleniowych. 

 

KOSZT: 

  • 1550 zł – z noclegiem z pokoju dwuosobowym.
  • 1350 zł – z noclegiem w pokoju trzyosobowym. 

 

PROMOCJA „early birds” – przy zgłoszeniu i wpłaceniu zadatku w kwocie 500 zł do 31 grudnia 2023 r.: 

  • 1450 zł – z noclegiem z pokoju dwuosobowym.
  • 1250 zł – z noclegiem w pokoju trzyosobowym. 

Zapisy – mailowo lub telefonicznie/whatsapp: wyjazdy@folta.eu / 504866044.

Przy zapisach proszę o podanie wybranej wersji wyjazdu, a także o informację o ewentualnej diecie wegetariańskiej/wegańskiej. 

O PROWADZĄCYCH SZKOLENIA:

 

Dr hab. Prof. UZ Izabela Gawłowicz – doktor habilitowana nauk prawnych, profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego, prawniczka internacjonalistka. Autorka ponad 70 publikacji z zakresu prawa międzynarodowego publicznego, opublikowanych w Polsce, w Niemczech, we Włoszech, w Turcji, w Rumunii i na Ukrainie. Uczestniczka ponad 40 międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych, autorka ekspertyz prawnych sporządzonych dla Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, Związku Zawodowego NSZZ Solidarność oraz kancelarii radcowskich. Członkini kolegiów redakcyjnych Journal of International Legal Communication, Deutsch – Polnische Juristen Zeitschrift oraz Journal of Ankara Bar Association oraz towarzystw naukowych, m.in. International Law Association, Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich oraz Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju oraz Upowszechniania Nauki, Sztuki i Technologii Medea.

 

Dr hab. Prof. UW Joanna Osiejewicz – doktor habilitowana nauk prawnych i doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa. Profesor Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik Zakładu Międzynarodowej Komunikacji Prawniczej na Wydziale Lingwistyki Stosowanej, pełnomocnik Prorektora ds. współpracy międzynarodowej (2020–2024). Pomysłodawczyni i kierownik studiów magisterskich „International Legal Communication” (UW). Redaktor naczelna „Journal of International Legal Communication” (UW). Profesor wizytująca na Uniwersytecie Króla Juana Carlosa w Madrycie, Chińskim Uniwersytecie Nauk Politycznych i Prawa w Pekinie, Uniwersytecie Mediolańskim oraz Uniwersytecie Indiany. Tłumacz przysięgła języka niemieckiego; adwokat przy Okręgowej Izbie Adwokackiej w Warszawie.

 

SSR Olimpia Barańska-Małuszek – sędzia w Sądzie Rejonowym w Gorzowie Wielkopolskim. Prezeska Oddziału Gorzowskiego Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, członkini Europejskiego Stowarzyszenia Sędziów na rzecz Mediacji GEMME, propagatorka mediacji i edukacji prawnej.

LINK DO WYDARZENIA NA FB:

https://facebook.com/events/s/d%C5%82ugi-weekend-szkoleniowo-rela/1029234464991977/

 

copyright 2023 polityka prywatności RODO created by