Komunikaty

Zaproszenie na “Blockchain, Cryptocurrencies & CBDC Masterclass” z amerykańskim adwokatem i inwestorem oraz szkolenie “Practical Contract Drafting in English”
2023-08-08

Szanowni Państwo,

w imieniu Stowarzyszenia Center for American Studies (CfAS) mam wielką przyjemność zaprosić członków Państwa Izby do udziału w dwóch nowych i wyjątkowo interesujących szkoleniach: „Blockchain, Cryptocurrencies & CBDC Masterclass” z amerykańskim adwokatem i inwestorem, Peterem Grazulem, oraz „Practical Contract Drafting in English” z Markiem Cohenem, praktykującym prawnikiem ze Stanów Zjednoczonych z 38-letnim doświadczeniem.

Szkolenia odbywają się w dogodnym formacie online na intuicyjnej platformie Zoom.

  1. Blockchain, Cryptocurrencies & CBDC Masterclass (sobota 30 września 2023 w godzinach 15.00-18.00 na platformie Zoom).

W toku Masterclass omówimy w szczegółach technologię blockchain i technologię rozproszonych rejestrów, działanie „inteligentnych kontraktów” (smart contracts), Sztuczną Inteligencję, sposoby tworzenia praw własności przez tokeny niezbywalne (NFT), pojawienie się DAO (zdecentralizowanych organizacji autonomicznych), niefinansowe zastosowania blockchain oraz dynamikę zmian w ramach zdecentralizowanych finansów.

Dlaczego warto? 

  • Blockchain i kryptowaluty: Jaka będzie rola rządów państw w regulowaniu kryptowalut? Jakich regulacji możemy się spodziewać? Która kryptowaluta eksploduje w 2024 roku? To obecnie najgorętsze pytania.
  • Inteligentne kontrakty (smart contracts) i Sztuczna Inteligencja (Artificial Intelligence): automatyzacja egzekwowania umów stała się możliwa dzięki blockchainowi. Jest kwestią czasu, kiedy inteligentne kontrakty staną się powszechne. Czy inteligentne kontrakty i AI zastąpią prawników?
  • Cyfrowe waluty banków centralnych (central bank digital currencies): Inwestorzy instytucjonalni i duże banki traktują waluty cyfrowe jako poważną klasę aktywów, pomimo sporych wahań i restrykcji regulacyjnych wobec kryptowalut w Chinach i innych krajach.

Prowadzący:

Peter Grazul jest absolwentem California Western School of Law w San Diego i adwokatem z Kalifornii. Obecnie pracuje w renomowanej kancelarii prawnej specjalizującej się wyłącznie w sprawach związanych z blockchain i kryptowalutami. Ostatnie jego sprawy obejmowały tworzenie podmiotów DAO, sporządzanie pism opiniujących do federalnej Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (Securities and Exchange Commission), a także prace przy finansowaniu/tokenizacji projektów DeFi i NFT.

Koszt udziału:

Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr I (czyli do 23.59 dnia 22 września  2023*) koszt udziału w kursie to tylko 269 PLN

Link do e-płatności (BLIK, Przelewy24, karta): buy.stripe.com/aEU5kBgSt8XV9oI19w

*Warunkiem rejestracji w danej puli jest rejestracja oraz uiszczenie opłaty za kurs we wskazanym terminie.

Pełny opis szkolenia i rejestracja: www.cfasofficial.com/pl/szkolenia-specjalistyczne/blockchain-cryptocurrencies-cbdcs-masterclass

 

  1. Practical Contract Drafting in English (piątek 13 października, 17:30-20:30; sobota 14 października, 14:00-18:00; platforma Zoom).
  • Poznasz typowe (i najbardziej zabójcze) błędy popełniane podczas sporządzania umów w języku angielskim oraz sposoby ich eliminacji bazując na dziesiątkach realnych przykładów.
  • Zrozumiesz praktyczną wagę wzorów najważniejszych klauzul umownych, które prawnicy anglojęzyczni uważają za oczywiste i nauczysz się jak dostosowywać je do potrzeb swojego klienta w danym stanie faktycznym.
  • Dowiesz się jak redagować postanowienia umowne tak, by zapobiegać konfliktom i maksymalizować szanse Twojego klienta na sukces, jeśli nie uda się uniknąć sporu sądowego lub arbitrażu.

Prowadzący:

Mark Cohen, J.D., LL.M. jest praktykującym w Boulder (Kolorado) prawnikiem z 38-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w sporządzaniu umów i reprezentacji spółek w toku sporów handlowych. Od wielu lat prowadzi szkolenia z zakresu sporządzania umów i używania tzw. plain legal English.

W toku swojej wieloletniej kariery, mec. Cohen pracował jako prokurator, Air Force Judge Advocate, sędzia miejski w mieście Boulder oraz redaktor i przewodniczący w The Colorado Lawyer. Napisał sześć artykułów dla American Jurisprudence do prestiżowej serii „Proof of Facts”. Satyryczny artykuł mec. Cohena – „How to Draft a Bad Contract” – został opublikowany w topowych czasopismach prawniczych i był chwalony przez wielu czołowych amerykańskich intelektualistów, w tym profesora Harvardu, Stephena Pinkera

Koszt udziału:

Dla uczestników zarejestrowanych w ramach puli nr I (czyli do 23.59 dnia 5 października  2023*) koszt udziału w kursie to 379 PLN

Link do e-płatności (BLIK, Przelewy24, karta): buy.stripe.com/eVa9AR8lX2zxbwQ2dx 

*Warunkiem rejestracji w danej puli jest rejestracja oraz uiszczenie opłaty za udział w Akademii we wskazanym terminie.

Pełny opis szkolenia i rejestracja:

www.cfasofficial.com/pl/szkolenia-specjalistyczne/practical-contract-drafting-in-english 

 

W załączeniu przesyłam dwie oferty w formacie PDF z opisami szkoleń.

Załącznik 1

Załącznik 2

copyright 2023 polityka prywatności RODO created by