Komunikaty

Zaproszenie na konferencję i program Centrum Prawa Amerykańskiego
2023-05-18

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy radców prawnych i aplikantów na dwa wydarzenia

Polsko – Amerykańską Konferencję pt.:

Advancing the Rule of Law in Turbulent Times

oraz roczny Centrum Prawa Amerykańskiego na Wydziale Prawa i Administracji UW.

Bylibyśmy niezmiernie wdzięczni za zamieszczanie informacji o tych dwóch wydarzeniach na stronie Okręgowej Izby.

Konferencja jest zorganizowana w związku z 25 rocznicą działalności Centrum Prawa Amerykańskiego na Wydziale Prawa i Administracji UW. Odbędzie się na kampusie głównym UW w Starym BUW w formie stacjonarnej. Od 25 Centrum Prawa Amerykańskiego na Wydziale Prawa i Administracji UW zapewnia wysoką jakość edukacji, kształci globalnych prawników i popularyzuje wartości związane z państwem prawa.

Konferencja upamiętniająca tę ważną rocznicę będzie dotyczyła państwa prawa w dobie nowych wewnętrznych i zewnętrznych wyzwań w Polsce, w Stanach Zjednoczonych i w Ukrainie. Wystąpią w niej akademicy oraz praktycy z Polski, Stanów Zjednoczonych i Ukrainy. Konferencja odbędzie się w j. angielskim i jest nieodpłatna.

Formularz rejestracyjny oraz więcej informacji o konferencji znajdę się na stronie: http://www.conferencecpa23.wpia.uw.edu.pl%20/

Zapraszamy także radców prawnych i aplikantów radcowskich do udziału w rocznym programie Centrum Prawa Amerykańskiego (CPA) na WPiA UW w roku akademickim 2023/24. Rekrutacja trwa do dnia 15 lipca b.r. Program przeznaczony jest dla studentów i absolwentów prawa.

Centrum Prawa Amerykańskiego już od 25 lat prowadzi ceniony przez prawników i kancelarie prawne program, w którym wybitni profesorowie z dwóch partnerskich uczelni – Emory University School of Law oraz Georgia State University College of Law zapoznają uczestników z tematyką dot. prawa amerykańskiego, m.in. prawa konstytucyjnego, prawa kontraktów, postępowania karnego, prawa spółek czy przygotowania opinii prawnych. W czasie dwusemestralnego programu uczestnicy biorą udział w ośmiu dwutygodniowych modułach obejmujących w sumie 170 godzin interaktywnych wykładów w języku angielskim.

Udział w programie CPA jest niepowtarzalną okazją do poznania, bez konieczności podjęcia kosztownych studiów w Stanach Zjednoczonych, amerykańskiego systemu prawnego i udoskonalenia angielskiego języka prawniczego.

W tym roku przewidziana jest specjalna zniżka dla adwokatów w wysokości 10% i dla aplikantów adwokackich w wysokości 20% oraz zniżka early bird do 15 maja. Zajęcia będą prowadzone w formie stacjonarnej, a dla osób spoza Warszawy przewidziana jest możliwość udziału w zajęciach online.

Więcej informacji o programie znajduje się na www.cpa.uw.edu.pl

W załączeniu przesyłam także trzy plakaty dot. Konferencji i rekrutacji do Centrum Prawa Amerykańskiego na 2023/24.

Załącznik 1
Załącznik 2
Załącznik 3

W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

Z poważaniem,
dr hab. Ewa Gmurzyńska

Centrum Prawa Amerykańskiego
Studia Podyplomowe Negocjacji, Mediacji i innych ADR
Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów
Wydział Prawa i Administracji UW

copyright 2023 polityka prywatności RODO created by