Aplikanci

Rekrutacja do Centrum Prawa Amerykańskiego
2021-05-10

Szanowni Państwo,
Uprzejmie  zapraszamy  radców prawnych oraz aplikantów  adwokackich do wzięcia udziału w rekrutacji do Centrum Prawa Amerykańskiego  na Wydziale Prawa i Administracji  UW   na  rok akademicki 2021/22. Jednocześnie zwracam się z uprzejmą prośbą o rozważenie możliwości przekazania informacji  o rekrutacji  osobom zrzeszonym w  Okręgowej  Izbie Radców Prawnych. Załączam także broszurę o Centrum i linki pod którymi znajdują się informacje.    
Centrum Prawa Amerykańskiego już od 24 lat prowadzi ceniony przez prawników i kancelarie prawne program, w którym wybitni profesorowie z dwóch renomowanych, amerykańskich uczelni – Emory University School of Law oraz Georgia State University College of Law poprowadzą wykłady dot. wybranych dziedzin prawa amerykańskiego, m.in. prawa konstytucyjnego, prawa kontraktów, postępowania karnego, prawa spółek czy przygotowania opinii prawnych. W czasie dwusemestralnego programu uczestnicy wezmą udział w ponad 180 godzinach wykładów w ramach dwutygodniowych modułów prowadzonych w języku angielskim. Udział w programie CPA jest niepowtarzalną okazją do poznania, amerykańskiego systemu prawnego i udoskonalenia angielskiego języka prawniczego bez konieczności podjęcia kosztownych studiów w Stanach Zjednoczonych, 
Ze względu na sytuację z COVID-19 zajęcia w roku akademickim 2021/22 rozpoczną się później niż zwykle, czyli w grudniu 2021 i zakończą pod koniec czerwca 2022. Forma wykładów będzie zależała od sytuacji z pandemią, mamy jednak nadzieję, że od grudnia 2021 r. będziemy mogli powrócić do stacjonarnej formuły zajęć i jeśli będzie to możliwe to zajęcia będą odbywały się w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Lipowej 4 w Warszawie. Osoby, które mieszkają i pracują poza Warszawą, będą mogły skorzystać z możliwości uczestniczenia w tych zajęciach w formule online. W sytuacji przedłużającego się lockdownu zorganizujemy jedynie zdalną formę nauczania. 
Opłata za dwusemestralne studia dla  absolwentów prawa wynosi 6.000 PLN z tym, że w kolejnym roku  akademickim przewidujemy zniżki: dla radców prawnych  w wysokości 15%, a dla   aplikantów w wysokości  30%.
Z poważaniem,dr hab. Ewa GmurzyńskaCentrum Prawa Amerykańskiego
Studia Podyplomowe Negocjacji, Mediacji i innych ADR
Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów
Wydział Prawa i Administracji UWCenter for American Law Studies
LL.M Program in Negotiation, Mediation and other ADR
Center for Dispute and Conflict Resolution
Faculty of Law and Administration, University of Warsaw

copyright 2023 polityka prywatności RODO created by