Aplikanci

Szanowni Państwo,
2022-09-29

uprzejmie przypominamy, że jeszcze do jutra tj. 30 września br. trwa rejestracja aplikantów radcowskich do udziału w II edycji Turnieju Arbitrażowego. Rejestracji dwuosobowych drużyn można dokonać poprzez formularz rejestracyjny na stronie www.turniejarbitrazowy.kirp.pl.

Celem turnieju jest wzrost świadomości prawnej o arbitrażu jako alternatywnej metodzie rozwiązywania sporów umożliwiającej ich rozstrzyganie bez udziału sądów powszechnych. Udział w Turnieju Arbitrażowym będzie doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności występowania przed sądami – umożliwi wykorzystanie wiedzy o postępowaniach arbitrażowych oraz zdobycie praktycznych umiejętności przydatnych w wykonywaniu zawodu radcy prawnego.

Laureaci Turnieju otrzymają dyplomy i nagrody pieniężne w wysokości 6000 zł na drużynę za zajęcie I miejsca i 3000 zł na drużynę za zajęcie II miejsca.

Przebieg konkursu:

  • Etap I – 6 października 2022 r. – test wyboru zawierający 50 pytań (online).

  • Etap II – 13 października – 31 października 2022 r. – zadanie konkursowe polegające na przygotowaniu dwóch pism – pozwu i odpowiedzi na pozew na podstawie kazusu przedstawionego przez organizatora.

  • Etap III – 21 listopada – 28 listopada 2022 r. – przeprowadzony online – rozprawa arbitrażowa przed 3-osobowym składem sądu arbitrażowego.

  • Etap IV – przeprowadzony stacjonarnie – rozprawa arbitrażowa przed 3-osobowym składem sądu arbitrażowego.

copyright 2023 polityka prywatności RODO created by