Komunikaty

Szanowni Państwo,
2022-01-26

Szanowni Państwo,
w imieniu fundacji Center For American Studies serdecznie zapraszam członków Okręgowej Izby Radców Prawnych w Bydgoszczy do udziału w bezpłatnym szkoleniu „Approaches to Human Rights in International Law”, weekendowym kursie „Commercial Contract Drafting” z absolwentką Yale Law School oraz „Akademii Retoryki, Wymowy i Psychologii Sądowej” prowadzonej przez cztery wybitne polskie ekspertki.
1. Bezpłatne szkolenie „Approaches to Human Rights in International Law: From Just War to Just Peace” (czwartek 17 lutego 2022 o 18.30)

 • Cel: przedstawimy długą i skomplikowaną ewolucję podejść do praw człowieka począwszy od prac katolickich teologów (Św. Augustyna i Św. Tomasza z Akwinu), poprzez średniowiecze i wczesną nowożytność w Europie, skończywszy na Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ i dyskusji o przyszłości praw człowieka.
 • Prowadzący: J. Patrick Higgins (USA) jest interdyscyplinarnym badaczem zajmującym się problemami ze styku prawa, ekonomii i nauk politycznych. Absolwent George Mason University University, obecnie związany z Uniwersytetem Łódzkim, Wydziałem Prawa i Administracji oraz Centrum Myśli Politycznej i Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a.
 • Termin rejestracji: 15 lutego 2022.
 • Formularz rejestracji: https://forms.gle/tzQQur1V18dLRFgN7

2. Akademia Retoryki, Wymowy i Psychologii Sądowej, która odbędzie się na przestrzeni dwóch weekendów: 4-6 marca i 11-13 marca.

 • Cel szkolenia: rozwinięcie wszystkich tych kompetencji, które potrzebne są adwokatom w kontekście procesowym: od konstruowania argumentacji oraz przesłuchiwania świadków i biegłych, aż po wygłaszanie mowy końcowej.
 • 4 prowadzące: dr Ewa Habzda-Siwek (prawnik, psycholog sądowy), dr Karolina Dukała (psycholog sądowy), dr Paulina Święcicka (ekspert z zakresu prawniczej autoprezentacji i retoryki), mgr Katarzyna Bruzzanese (trenerka głosu i aktorka mająca wieloletnie doświadczenie w pracy z prawnikami).
 • Termin na rejestrację z 25% rabatem dla członków Izby: 25 lutego 2022 [kod rabatowy odpowiada nazwie Izby]
 • Formularz rejestracji: https://forms.gle/1wX7GUdX585QqTeKA

3. Kurs „International Sales Transactions and Commercial Contract Drafting” (weekend 25-27 lutego).

 • Cel szkolenia: zapoznanie uczestników z zagadnieniami prawno-gospodarczymi związanymi z międzynarodowymi transakcjami sprzedaży oraz ukazanie różnych sposobów formalnej strukturyzacji tego typu transakcji. Szkolenie obejmuje także praktyczne zagadnienia związane z reprezentacją klientów, negocjacjami, planowaniem i sporządzaniem umów handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem języka kontraktowego i poszczególnych typów klauzul kluczowych w międzynarodowym obrocie handlowym.
 • Prowadząca: Profesor Lan Cao jest Amerykanką wietnamskiego pochodzenia i absolwentką Yale Law School. Przed rozpoczęciem pracy akademickiej profesor Cao pracowała w prestiżowej kancelarii prawniczej z Wall Street: Paul Weiss Rifkind Wharton & Garrison (https://www.paulweiss.com). Następnie wykładała na najlepszych wydziałach prawa na świecie (Duke Law School, Michigan Law School oraz William & Mary Law School). Specjalizuje się w handlu międzynarodowym, transakcjach międzynarodowych, finansach i rozwoju gospodarczym, w których to dziedzinach od wielu dekad publikuje.
 • Termin rejestracji z 30% rabatem dla członków Izby: 16 lutego [kod rabatowy odpowiada nazwie Izby]
 • Formularz rejestracji: https://forms.gle/dLzhE9jsMDqLHHw27

Szczegółowe oferty trzech powyższych szkoleń znajdą państwo pod poniższym linkiem:
https://drive.google.com/drive/folders/1QMQRX3F8ppfwAjvrjWlH0latZnIeA-XG?usp=sharing
Szkolenia można znaleźć także na naszym fanpage na portalu LinkedIn: www.linkedin.com/company/centerforamericanstudies/
Nie ustajemy w wysiłkach na rzecz dostarczania członkom Państwa Izby szkoleń na światowym poziomie. Ze względu na charakter non-profit prowadzonej przez Center For American Studies działalności, wpływy z opłat za udział w szkoleniach służą wyłącznie pokryciu kosztów operacyjnych fundacji oraz kosztów organizacji kolejnych darmowych szkoleń dla członków Izby.

Z wyrazami szacunku,
Łukasz Darby Bartosik, LL.M.
Prezes fundacji Center For American Studies
www.cfasofficial.com (uwaga: strona jest aktualnie w przebudowie – prosimy rejestrować się przez formularze Google)
www.linkedin.com/company/centerforamericanstudies/

 

 

Załącznik – Human Rights in International Law.pdf

Załącznik – Commercial Contract Drafting.pdf

Załącznik – Akademia Retoryki, Wymowy i Psychologii Sądowej (marzec 2022).pdf

copyright 2023 polityka prywatności RODO created by