Aktualności

Zaproszenie członków Izby na kurs “A Practical Guide to Fashion Law” z amerykańską adwokatką i “Akademię Mowy Sądowej”
2023-05-09

Dzień dobry,

w imieniu Stowarzyszenia Center for American Studies mam wielką przyjemność zaprosić członków Izby do udziału w dwóch nowych i wyjątkowo interesujących szkoleniach: „𝐓𝐫𝐚𝐝𝐞𝐦𝐚𝐫𝐤 𝐈𝐧𝐟𝐫𝐢𝐧𝐠𝐞𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐎𝐧𝐥𝐢𝐧𝐞: 𝐑𝐞𝐚𝐥-𝐖𝐨𝐫𝐥𝐝 𝐒𝐨𝐥𝐮𝐭𝐢𝐨𝐧𝐬 𝐟𝐨𝐫 𝐄-𝐂𝐨𝐦𝐦𝐞𝐫𝐜𝐞 𝐋𝐚𝐰𝐲𝐞𝐫𝐬” z Prof. Ofodile (absolwentką Harvard Law School) oraz „𝐏𝐞𝐫𝐬𝐮𝐚𝐬𝐢𝐯𝐞 𝐋𝐞𝐠𝐚𝐥 𝐖𝐫𝐢𝐭𝐢𝐧𝐠 𝐌𝐚𝐬𝐭𝐞𝐫𝐜𝐥𝐚𝐬𝐬” prowadzonym przez prof. Karen Lundquist. Szkolenia odbywają się w dogodnym formacie online na intuicyjnej platformie Zoom.

  1. „𝐓𝐫𝐚𝐝𝐞𝐦𝐚𝐫𝐤 𝐈𝐧𝐟𝐫𝐢𝐧𝐠𝐞𝐦𝐞𝐧𝐭 𝐎𝐧𝐥𝐢𝐧𝐞: 𝐑𝐞𝐚𝐥-𝐖𝐨𝐫𝐥𝐝 𝐒𝐨𝐥𝐮𝐭𝐢𝐨𝐧𝐬 𝐟𝐨𝐫 𝐄-𝐂𝐨𝐦𝐦𝐞𝐫𝐜𝐞 𝐋𝐚𝐰𝐲𝐞𝐫𝐬” (środa 31 maja 17.30-20.30 i czwartek 1 czerwca 17.30-20.30 na platformie Zoom)

Dlaczego warto? 

  • Zdobędziesz wiedzę na temat różnych rodzajów naruszeń znaków towarowych występujących w e-commerce.
  • Zapoznasz się z prawem Unii Europejskiej, prawem Stanów Zjednoczonych i prawem międzynarodowym regulującym stosowanie i konsekwencje naruszeń znaków towarowych w sferze e-commerce.
  • Poznasz przydatne sposoby służące dochodzeniu roszczeń w sytuacji naruszenia znaku towarowego w Internecie (jednocześnie poznasz zalety i wady każdego z tych sposobów).
  • I wiele, wiele więcej!

Prowadząca: Profesor Uché Ofodile jest absolwentką Harvard Law School i University College London. W latach 2021-2022 była Senior Fellow w Kennedy School of Government na Harvard University. Prowadziła wykłady na wielu uniwersytetach na całym świecie, w tym na Columbia University, Tufts University i American University of Armenia. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, w tym nagród przyznanych przez Harvard Law School oraz oraz Albert Einstein Institution.

Cena udziału w ramach puli biletów nr I z dodatkową 20% zniżką dla członków Izby (zapisy w I puli do 23.59 dnia 22 czerwca 2023) to tylko 199 PLN. W celu uzyskania zniżki prosimy o wpisanie kodu rabatowego #bluealmonds w sekcji Special CFAS Discount Code w formularzu rejestracyjnym.

Pełny opis szkolenia i rejestracja:

https://www.cfasofficial.com/pl/szkolenia-specjalistyczne/trademark-infringement-online-real-world-solutions oraz w ofercie do pobrania w tym wpisie.

  1. „𝐏𝐞𝐫𝐬𝐮𝐚𝐬𝐢𝐯𝐞 𝐋𝐞𝐠𝐚𝐥 𝐖𝐫𝐢𝐭𝐢𝐧𝐠 𝐌𝐚𝐬𝐭𝐞𝐫𝐜𝐥𝐚𝐬𝐬” (piątek 30 czerwca 17.00-20.00 i sobota 1 lipca 13.00-17.30, platforma Zoom)

Dlaczego warto? 

Persuasive Legal Writing Masterclass pozwoli Ci opanować sztukę perswazyjnego pisania prawniczego. Najpierw zidentyfikujesz, jakie są cechy skutecznego pisania perswazyjnego i czym różni się ono od predykcyjnego pisania prawniczego. Następnie przeanalizujesz język, gramatykę i składnię zestawu rzeczywistych dokumentów prawnych dzięki czemu zrozumiesz, co sprawia, że dokument jest perswazyjny, zarówno jeśli idzie o przedstawienie faktów, jak i o zastosowanie konkretnych przepisów/orzeczeń.

Prowadząca: Profesor Karen Lundquist uczy pisania pisania prawniczego i języka angielskiego jako drugiego języka na University of Minnesota Law Faculty od 2011 roku. Od 2006 roku jest praktykującą adwokatką specjalizującą się w prawie pracy. W 2017 roku wydała w wydawnictwie West Academic Publishing własny podręcznik zatytułowany „Legal Writing and Legal Skills”.

Cena udziału w ramach puli biletów nr I z dodatkową 20% zniżką dla członków Izby (zapisy w I puli do 23.59 dnia 22 czerwca 2023) to tylko 215 PLN. W celu uzyskania zniżki prosimy o wpisanie kodu rabatowego #bluealmonds w sekcji Special CFAS Discount Code w formularzu rejestracyjnym.

Link do pełnego opisu kursu i rejestracji:

https://www.cfasofficial.com/pl/szkolenia-specjalistyczne/persuasive-legal-writing-masterclass oraz w ofercie do pobrania w tym wpisie.

Członkowie Izby, którzy brali udział w naszych szkoleniach sygnalizowali zapotrzebowanie na tego typu praktyczną edukację z ekspertami ze Stanów Zjednoczonych.

TRADEMARK INFRINGEMENT ONLINE

PERSUASIVE LEGAL ENGLISH

Z wyrazami szacunku i podziękowaniami
Fatma Mejri
Koordynatorka ds. szkoleń i rozwoju
Stowarzyszenie Center for American Studies

copyright 2023 polityka prywatności RODO created by